Helyszín: Esztergom, Dobó Katalin Gimnázium

78:41
MVM-OSE Vadmacskák-Esztergomi KE:
41:74

A mérkőzések beszámolója:

Az U12-es országos kosárlabda-bajnokság utolsó fordulójának két mérkőzését hazai környezetben
– népes szurkolótábor előtt -játszhattuk le.
A forduló előtti kérdés az volt, hogy az észak-nyugati régióban megcsíphetjük-e a 4. helyet!
Ehhez a győri alakulatot kellett legyőznünk, akikkel még idén nem találkoztunk.
Nem túlzás, ha azt mondom a gyerekek szinte hibátlan játékkal rukkoltak elő. Ennyire koncentrált,
magabiztos, fegyelmezett hozzáállást még nem tapasztaltam az idei szezonban! Őszintén megvallva
időnként én is csak pislogtam, hogy milyen energiákat tudtunk mozgósítani védekezésben és
támadásban egyaránt! Gyakorlatilag egy pillanatig sem hittem, hogy elveszíthetjük ezt a mérkőzést!
Rövid szünet után a 2. meccsen immáron negyedszer feszültünk egymásnak a Vadmacskákkal.
Bevallom, egy kicsit simább összecsapásra számítottunk. Sajnos egy kicsit elfáradtunk mind
mentálisan mind kondicionálisan, és az a vehemencia ahogy nekünk estek az oroszlányiak, egy kicsit
meglepett minket!
Az első 3 negyedben csekély 7-12 pont különbséggel őriztük az előnyünket, így nem nagyon
dőlhettünk hátra. Az utolsó etapban viszont egy 23:2-es rohanással végleg eldöntöttük, hogy melyik a
jobb csapat!
Ennek a két győzelemnek köszönhetően megszereztük az előkelő 4. helyet afiu és vegyes csoportban!
Előttünk csak egy soproni akadémiai csapat, az NB1-es oroszlányi egyesület első számú csapata és
egy nagy múltal rendelkező soproni egyesület végzett!
Óriási gratula a csapatnak! Külön köszönet a szülők konstruktív hozzáállásához!
Április 30-án az U11-es csapatunkra vár még két mérkőzés az „A” csoportban, Oroszlányban! Ezzel
zárjuk az idei szezon U11-U12-es sorozatát.