Helyszín: MKOSZ Edzőközpont (Székesfehérvár)
Vezette: Horváth, Hederics
EKE: Bérczi 26/9; Lénárt 13; Gergely 12/3; Dudics L. 6; Pothorszki 2
Csere: Gálicz; Kis-Szölgyémi; Mihályi; Vajda; Baumstark; Dajka
Edző: Kövér Martin
A bajnokság 3. fordulója kicsit rendhagyó volt, ugyanis most nem 1 nap játszottuk le a két mérkőzést,
hanem két különböző napon, két különböző helyszínen. Az első találkozó Székesfehérváron volt, ahol
a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia „B” csapata látott minket vendégül. Gyors kosárváltásokkal
indult a mérkőzés. Hazai kosárra mi is tudtunk szinte egyből válaszolni és 9-10-nél átvettük a vezetést
először a találkozón. Próbálkoztunk színezni a játékot, ezért több fajta védekezést is alkalmaztunk
kisebb-nagyobb sikerrel. A 2. negyedben egy kis hullámvölgybe keveredtünk, ami azt eredményezte,
hogy az ott összeszedett hátrányunkat vittük tovább a mérkőzésen. Rohantunk az eredmény után,
viszont kifutottunk az időből, így a végeredmény hazai siker lett.

EKE: Lénárt 21; Bérczi 21; Dudics L. 12; Pothorszki 11/3; Gergely 3
Csere: Dajka 4; Gálicz 2; Dudics O. 2; Baumstark 2; Vassy; Kis-Szölgyémi; Minczér
Pénteken kora este a Fűzfői AK utazott Esztergomba, hogy befejezzük a 3.fordulót. Az már biztos volt
a mérkőzés előtt, hogy a DKKA/B megnyerte a csoportot és feljutott az „A” jelűbe. Ennek a meccsnek
a tétje az volt, hogy melyik csapat esik vissza a „C” csoportba. Úgy kezdtünk ahogy egy ilyen
kulcsfontosságú mérkőzést kezdeni kell. 4 perc játék után 8-2 állt az eredményjelzőn az EKE javára.
Majd utána valami megtört bennünk és a vendégcsapat vette kézbe az irányítást. Az egész
mérkőzésre jellemző volt ez a hullámzó játék. Hol mi, hol a Fűzfő volt koncentráltabb. A mérkőzés
végén szerencsére nekünk jött ki jobban a lépés így 6 ponttal nyerni tudtunk és maradunk a „B”
csoportban.

Kövér Martin: „Nagyon sok tanulságot tudunk levonni ebből a két találkozóból. A csapat egészét
nézve küzdésből és akarásból jelesre vizsgáztak a srácok. Igyekeztek úgy és azt csinálni, amit kértem.
Természetesen becsúszott pár hiba, de ezeket lehet és kell orvosolni! Emberek vagyunk hibázunk, de
ezekből a hibákból tanulunk. Amit viszont nem tudok elfogadni az a hozzáállás egy-két embertől a
mérkőzésekhez. Ilyen hozzáállással nem sok babér fog teremni nekünk, úgyhogy először a fejekben
kell rendet tenni. Megyünk tovább! Gratulálok a DKKA/B-nek és a Fűzfői AK-nak!”