Helyszín: Esztergomi Dobó Katalin Gimnázium
Vezette: Kaposi, Varga (VB Elnök: Kláris)

EKE: Dudics L. 24; Bérczi 22; Krisztián 22; Gergely 16 (KAP); Pothorszki 10
Csere: Gálicz 11/3; Dajka 6/3; Dudics O. 6; Vajda 5; Minczér 5; Baumstark 1
Edző: Kövér Martin

Úgy mentünk bele a második fordulóba, hogy Lénárt sérüléssel küszködik és 5 hétig bokarögzítőt kell
hordania ezáltál nem is léphetett pályára, azonban volt visszatérőnk Vajda személyében! Első
mérkőzésünkön a Dunaújvárosi srácokkal mérkőztünk meg. Elég korán nyilvánvalóvá vált, hogy a két
csapat nincs azonos szinten. Az egész pályás védekezésünkkel nem tudtak mit kezdeni a vendégek, a
félpályán is sokszor nehezen hozták át a labdát ezáltal sok gyorsindításból szerzett kosarunk volt. A
végeredmény magáért beszél.
Kövér Martin: „Dicséret illeti a gyerekek teljesítményét, hogy a nagy különbség ellenére végig
koncentrálni tudtak. Ami számomra meglepő volt a mérkőzés után, hogy mindenki dobott pontot. Ez
nem sokszor fordult elő velünk az elmúlt években sem. Szeretnék gratulálni a Sárkányoknak mert
hősiesen küzdöttek és próbálkoztak a mérkőzés végéig.”

Esztergomi KE – VUKE/A
65-99
(8-26; 18-26; 14-25; 25-22)

Kb. 50 néző

EKE: Bérczi 21/3; Gergely 16/9 (KAP); Dudics L. 10; Krisztián 8/3; Pothorszki 4
Csere: Baumstark 4; Dudics O. 2; Minczér; Dajka; Vajda; Gálicz
A délutáni mérkőzésen azzal a veszprémi csapattal játszottunk, akikkel tavaly kétszer is találkoztunk
és mind a kétszer 10-15 pont körüli győzelmet arattak felettünk. Láttuk milyen játékerőt képviselnek,
tudtuk, hogy nem lesz egy könnyű mérkőzés a magasabb és erősebb fiúk ellen. Az első negyedben
szokásunkhoz híven tele volt a gatya. Kis félelmet és megszeppenést éreztem a srácokon, ezt az is
bizonyítja, hogy az első pontjainkat az 5.percben szereztük, ám ekkor már 0-18 volt az eredmény.
Időkéréssel próbáltam egy kicsit helyretenni a fejeket és hangsúlyoztam, hogy nem kell félni tőlük.
Ugyanolyan gyerekek, mint mi, semmivel sem mások. A második negyed egy fokkal combosabb volt,
a félelem elmúlt és inkább a lelkesedés dominált. Csúsztunk másztunk minden labdáért, ennek
ellenére ezt a negyedet is elbuktuk 8 ponttal. A második félidőre védekezést váltottunk és kint
maradtunk egész pályán. Az elején döcögött azonban idővel belerázódtunk. Volt jó pár szép
védekezésünk és ötletes támadásunk is amire lehet építeni. A negyedik negyed egyszerűen zseniális volt.
Ott voltunk, haraptunk végig, Gergely pedig azt gondolta magáról, hogy ebben a negyedben ő
lesz Steph Curry. Három egymásutáni támadásból három triplát süllyesztett el az ellenfél gyűrűjében
8-9 méterről. Bérczi is nagyot lépett előre, bolondot csinált az ellenfél védelméből. Mindenki szépen
tette a dolgát és a képességeinek megfelelően játszott. A végeredmény azonban megérdemelt és
magabiztos VUKE győzelem.
Kövér Martin: „Első sorban szeretnék elnézést kérni a srácoktól és a szurkolóinktól (mert jó páran
kíváncsiak voltak a mérkőzésre) azért, mert rosszul ítéltem meg a helyzetet az első félidőben és nem
maradtunk ott egész pályás ember fogáson. Ha elejétől kezdve nyomjunk őket akkor a vége lehet,
hogy nem -34 hanem csak -20. Nagyon büszke vagyok a fiaimra annak ellenére, hogy vereséget
szenvedtünk. Eltűntek az egok és úgy játszottunk, mint egy nagybetűs CSAPAT. Egymást bíztatták a
fiúk a pályán és azon kívül is. Egy percig sem adták fel a küzdelmet. Azt kértem a mérkőzés elején,
hogy két negyedet próbáljunk megnyerni. Ez sajnos nem jött össze és csak egy lett, de szégyenkezésre
nincs okunk. Szeretném megköszönni a szurkolóinknak, hogy ott voltak velünk végig és bíztattak
minket. Ők voltak ma a hatodik játékosok!! Megyünk tovább és december 16.-án folytatjuk az
utunkat! Gratulálok gyerekek, nagy meló volt, emelem kalapom!”