Országos fiú regionális bajnokság, Fejér csoport 7. forduló

Kb. 80 néző

Edző: Kövér Martin
EKE: Lénárt 19, Bérczi 11, Gergely 9, Dudics O. 2, Kis-Szölgyémi
Csere: Dajka 9/3, Gálicz 6/6, Vassy, Baumstark, Vajda, Minczér

Az alapszakasz utolsó mérkőzését hazai környezetben játszottuk a Dunaújvárosi Sárkányok ellen. A mérkőzés gyakorlatilag ugyanúgy nézett ki, mint a legutóbbi Várpalota elleni mérkőzés. Az első két és fél negyedben csak kerestük önmagunkat, próbálkoztunk, de nem nagyon sikerült semmi. Támadásban pontatlanok, védekezésben fegyelmezetlenek voltunk. Apró hibákat követtünk el, azonban ezek elegendőek voltak ahhoz, hogy 11 ponttal meglépjen az ellenfél a 25.percben (30- 41). Az utolsó negyed órában megint varázsszerűen megváltozott a játék és egy 26- 10-es rohanással fordítani tudtunk. Az, hogy megérdemeltük a győzelmet nem vita tárgya, viszont ez a játék nem lesz elég a rájátszásban. Dajka és Gálicz 15 pontot termelt a padról beszállva, Vajda harciassága a lepattanóknál pedig példaértékű volt.

Kövér Martin: „A hullámzó alapszakaszt egy hullámzó játékkal fejeztük be. Minket sokkal inkább megfogott az, hogy egy nem túl gyakori, nagy nézőszámú szurkoló tábor előtt kellett játszanunk. A gyerekeknek hozzá kell szokniuk ahhoz, hogy közel 100 néző előtt és ezen a szinten nyugodtan kimerem jelenti, hogy „pokoli” hangulatban játsszuk a mérkőzéseinket. Ez is az egyesület fejlődését mutatja, hogy nem kong az ürességtől a lelátó, hanem dudákkal, kereplőkkel és néha szurkolói énekekkel színesítik a kilátogatók a mérkőzést. Hatalmas tisztelet illeti meg a lelátón helyet foglaló embereket, hogy az utolsó sípszóig a csapat mögött álltak és buzdítottak minket! Köszönet érte! Megyünk tovább, csináljuk a dolgunkat és készülünk a rájátszásra, valamint a március végén esedékes bécsi húsvéti kupára!”