Mérkőzés beszámoló, U11
Helyszín: Oroszlány
Időpont: 2026.05.17.
Eredmények:
EKE U11-MVM-OSE Hunyadi U11
26:72 (0-10,16-32,9-17,1-13)
https://megye.hunbasket.hu/komarom-esztergom/merkozes/x2526/hunu11_kom/9192594
MVM OSE József U11-EKE U11
13:64 (2-10,8-24,3-15,0-15)
https://megye.hunbasket.hu/komarom-esztergom/merkozes/x2526/hunu11_kom/9192595
A hétvégén Oroszlányban az utolsó két mérkőzés várt csapatunkra a megyei bajnokságban. Az első találkozón ismét az első számú oroszlányi csapat ellen léptünk pályára. A gyorsaságbeli különbség sajnos ismét megmutatkozott a két csapat között. Az oroszlányi fiatalok nem csak fizikálisan múltak felül minket. Fejben is jóval érettebb csapat benyomását keltették. Sok eladott labdával játszottunk, dobásaink pedig nagyon esetlegesek voltak. Emellett a gyerekek keveset mozogtak labda nélkül, így támadásban sem tudtunk igazán ritmust találni. Védekezésünk túlságosan puha volt, amelynek következtében az 1:1 elleni párharcokat rendre elvesztettük. A csapatunk sajnos ebből az enervált üzemmódból nem tudott kikecmeregni, így összességében megérdemelt oroszlányi siker született.
A második mérkőzésünk már sokkal jobban alakult. A csapat koncentráltabban és energikusabban kosárlabdázott. Végig kontrollálva az összecsapást sikerült megszereznünk a győzelmet. Védekezésünk jelentősen feljavult, emellett több jó egyéni teljesítménynek is örülhettünk, amelyek nagyban hozzájárultak a sikerhez.
Ezzel a győzelemmel csapatunk a megyei bajnokság is remekül szerepelt, ami nagyon szép eredmény, a bajnokság sajátossága révén (nem hírdetnek sorrendet) mindenki arany éremmel a nyakában térhetett haza.
Külön öröm számunkra, hogy a legkisebbek közül mindenki pályára tudott lépni, mindenki át tudta érezni a megmérettetés atmoszféráját. Gratulálunk a csapat egész éves teljesítményéhez! Köszönjük a szülők támogató hozzáállását, lelkes buzdítását, szurkolását!
Hajrá EKE!
Sölösi Florina
Berecz Zoltán




