TATAI SE : EKKE KADETT “A” 74 – 58

Mindössze hatan vágtunk neki vasárnap a Tata elleni meccsnek, de nagy várakozással, hisz a B csapatunk legyőzte a mostani ellenfelünket. Szabolcs elmondása szerint nem voltak magasak, és komplett sort cseréltek, mert egy “hibrid” csapatról van szó, amelyben a negyedek első felében fiúk, a másodikban lányok vannak a pályán.
Ehhez képest már a bemelegítésnél csodálkozva láttam, hogy az ellenfél csapatában kettő kb. 2 méteres ember van, mindketten könnyedén zsákoltak, ráadásul egyikük legalább 90 – 100 kg között volt és nagyon jól pattanózott, másikuk pedig nagyon képzett, jó mozgású és kintről is jól dobó balkezes játékos. Mellettük volt még egy alacsonyabb, de rendkívül gyors és jól dobó emberük is.

Először egy 2-1-2-es zónával kezdtünk, amit kinti dobásokkal tudtak megtörni, de néhány perc után átálltunk emberfogásra. Ez valamivel jobban működött, fel is kapaszkodtunk a kezdeti nehézségek után. A negyed utolsó 2 percére aztán jöttek a lányok, ekkor Szendrei Peti, Orbán Ede és Altdorfer Sebi vezérletével a vezetést is sikerült átvenni. 17-18

A 2. negyedben váltogattuk a védekezést, nekik sem ment be minden dobásuk, így a fiú részleggel is partiban voltunk, Szendrei ebben a játékrészben 10 pontot dobott, de Sebi továbbra is jól mozgatta a csapatot, és Szegedi Marci is besegített a pontszerzésbe. A félidő végére ismét a lányok jöttek, akik ellen ismét sikerült könnyű kosarakat szerezni főleg gyors indításokból. Így a szünetre 5 pontos vezetéssel mehettünk. 29-34

A második félidő elején sajnos már láthatóak voltak a fáradtság jelei, Szegedi Marci és Lusztig Ádám hihetetlen nagyot küzdött a náluk magasabb és erősebb centerekkel, ekkor Teperics Krisztofer is jelentkezett néhány távoli kosárral, Ádám is visszatett egy-két nehezen megkaparintott lepattanót, ám Szendrei Petire ráfújták a 4. faultot, és sajnos ebben az időszakban az alacsony emberükre zárást adva többször sima ziccerig jutottak a tataiak. Sajnos a labdás zárás elleni védekezésünk (váltás, csúszás, besegítés) nem működött, így ebből az egyszerű játékból sok pontot szereztek. A fáradtság miatt ebben a negyedben már a lányok ellen sem sikerült feljönni, így ezt a negyedet 11 ponttal elvesztettük. 51-45

A záró játékrészben még egy huszáros hajrát indítottak a fiúk, de amikor sikerültek az indításaink, és jó volt a védekezésünk is, nagyon fájó hibákat követtünk el, ziccerek, közeli üres dobások maradtak, ki, az ellenfél pedig könyörtelenül kihasználta ezeket a hibákat. Akkor úgy éreztem, saját magunkat vertük meg, de így egy pár nap elteltével úgy gondolom, hogy minden tisztelet a fiúknak ezért a teljesítményért, igazi csapatként működtek, ahol mindenki tette becsülettel a rábízott feladatokat, de egyszerűen a fáradtság miatt a második félidőben már nem sikerülhettek a legegyszerűbb feladatok sem. A végeredmény 14 pontos vereség lett. 74-58

A hiányzók közül Markos Sanyi volt igazoltan távol, ő a katonai szolgálatával kapcsolatos dolgokat intézte, előre jelezte nekem edzésen, hogy nem tud eljönni a meccsre. Czifra Tomi is nagyon hiányzott a csapatból, az ő lelkes játéka sok terhet levett volna Ádámról és Gubáról, Walch Bence nem jelezte nekem, hogy miért nem jön, pedig jó lenne, ha sűrűbben látnám, mert az ő szerepével vagyok tisztában legkevésbé a csapaton belül.

Mindent összevetve, tanulságos meccs volt, kijöttek a hiányosságok, sokat kell még gyakorolni, de talán az egyik legfontosabb a rutin megszerzése, illetve 2-3 ember közös interakciója támadásban és védekezésben is.